SENIOR 70

Zde naleznete každý měsíc seznam nenáročných krátkých výletů – procházek vhodných pro starší a méně zdatné seniory, akce se konají většinou ve čtvrtek a vede je převážně Petr Starý tel. 721 812 154, e-mail: petrstary@mujbox.cz nebo Ing. Marie Píšková – tel. 604 647 020, marie.piskova@tiscali.cz                  a Karel Jindra 487 832 253

BŘEZEN 2019

180. čtvrtek 21. března – Český Dub

Pojedeme rychlíkem z České Lípy do Liberce v 8:22 a z Liberce autobusem (9:45-10:28) do starobylého městečka Český Dub (klášter, hrad). Vše v rámci IDOLu – Liberecký kraj. Zpět doma budeme v 17:35.

181. čtvrtek 28. března – Železný Brod

Pojedeme vlakem z České Lípy v 8:22 s přestupem v Liberci. Povede Maruška Píšková, která přistoupí v Mimoni. V Železném Brodě projdeme do části Trávníky – skupina roubených staveb až k vyhlídce Šibeňák. Vrátíme se a dojdeme na Malé náměstí k Minimuzeu skleněných betlémů, kolem roubené stavby Běliště, restaurace Bývalý Starý mlýn na Náměstí 3.května. Ve městě jsou další muzea a galerie, která můžeme podle zájmu navštívit.

DUBEN 2019

182. středa 3. dubna – Veselé pod Rabštejnem a Česká Kamenice

Tento nenáročný výlet připravil Mgr. Čestmír Fiala. Pojedeme vlakem z HN ČL v 7:40 do Jedlové, kde přestoupíme do Veselé pod Rabštejnem. Trasa na 6 km (bez kopců) vede přes bývalý koncentrační tábor v Rabštejně do České Kamenice, kde jsou cukrárny i restaurace. A odtud pojedeme autobusem domů.

183. čtvrtek 11. dubna – Mělník

Výlet připravila Maruška Píšková. Pojedeme autobusem z Borské 9:52, z AN B5 v 10:00. V Mělníku dojdeme na Náměstí Míru, kde je možnost navštívit informační centrum s mělnickým podzemím, regionální muzeum s výstavou dětských kočárků a historií vinařství. Projdeme si okruh přes Hořínský park k historickému zdymadlu, kolem Vraňansko-hořínského plavebního kanálu se vrátíme zpět do centra až na AN. V případě zájmu je možné objednat prohlídku věže a kostnice chrámu sv. Petra a Pavla.

184. čtvrtek 18. dubna – Lvová, Lemberk, Jablonné

Tradiční procházková trasa. Ráno v 9:36 vlakem z HN ČL do Lvové. Ze Lvové pěšky na Lemberk, pak Zdislavina studánka, přes Markvartice do Jablonného. Odtud vlakem po poledni domů. Kdo nechce nahoru na Lemberk, jde do Jablonného zkratkou spodem přes Zdislavinu studánku.

185. čtvrtek 25. dubna – Turnov – Dolánky Výlet připravila Maruška Píšková, která přistoupí v Mimoni. Pojedeme vlakem z v HN ČL 8:22 s přestupem v Liberci do Turnova. Půjdeme zlatou stezkou Českého ráje kolem zámku Hrubý Rohozec do Dolánek, zde můžeme zajít do Dlaskova statku nebo Domu přírody Českého ráje. Po modré značce se vrátíme do středu Turnova, kde stojí za návštěvu Muzeum Českého ráje. Při návštěvě Dlaskova statku i muzea je zvýhodněné vstupné. Z Turnova odjedeme vlakem v 15:21 s příjezdem do České Lípy v 17:35

Zkratky AN ČL = autobusové nádraží, HN ČL hlavní vlakové nádraží v České Lípě

* Zvu hlavně starší a méně pohyblivé důchodce nad 70 let na nenáročné procházky do max. 7 km (2-3 hodiny chůze).

* Tento plán je předkládán měsíc předem výboru KČT ke schválení. A jste tak na procházce pojištěni, pokud se podepíšete na startu do prezenční listiny a předčasně z ní neodejdete.

* Už kvůli náhlým změnám (počasí, nemoc) je vhodné mít Internet a dát mi své číslo mobilu, pošlu vám E-mailem či SMS zprávu. Každý týden rozesílám E-mailem aktuální turistické zpravodajství.