SENIOR 70

Zde naleznete každý měsíc seznam nenáročných krátkých výletů – procházek vhodných pro starší a méně zdatné seniory, akce se konají většinou ve čtvrtek a vede je převážně Petr Starý tel. 721 812 154, e-mail: petrstary@mujbox.cz 

Marie Píšková -tel. 604 647 020

Leden 2019

 

168. Víkend 25-27. ledna – S vnoučaty na Vlčí Horu

Naše předsedkyně KČT paní Machová zve babičky a dědečky s vnoučaty na naší turistickou ubytovnu ve Vlčí Hoře. Jsou tam lůžkoviny v řadě pokojů, dobře vybavená kuchyňka, společenská místnost, kolem lesy. Je nutné se včas přihlásit, nejlépe některé úterý či středu kolem 16:30 v Adéle u paní Machové (do 8. ledna), dohodne se s vámi na podrobnostech.

170. čtvrtek 31. ledna – Jablonec nad Nisou (doplněný výlet)

Pojedeme vlakem z HN v 8:22 do Jablonce nad Nisou s přestupem v Liberci. V Mimoni přistoupí Maruška, která nás povede. V Jablonci si projdeme vnitřní turistický okruh s možností návštěvy Muzea skla a bižuterie nebo Galerie v Domě Jany a Josefa Scheybalových. Trasa s mírným převýšením 7km.

 

Únor 2019

171. čtvrtek 7. února – Zlatá Praha (4)

Betlémská kaple a Náprstkovo muzeum Pojedeme autobusem ČSAD z Borské 9:52, z AN ČL v 10:00 do Holešovic, kam dorazíme v 11:35. Odtud pojedeme metrem na Můstek. Dál pěšky ke kapli a muzeu, pak po nábřeží, k Národnímu divadlu a po Národní třídě k metru. Domů zas z Prahy v 16:25.

172. sobota 9. února – Vycházka po České Lípě

Společně se Spolkem přátel muzea ji připravili Anna Machová a Mgr. L. Smejkal, je zaměřená na nivu Ploučnice. Sraz je v 10:00 u muzea.

173. čtvrtek 14. února – Liberecké podzemí

Nová atrakce, dlouhé upravené chodby bývalého krytu civilní obrany pod městem. A ještě můžeme přidat rozhlednu v Lidových sadech. Akci povede mimoňská Maruška. Do Liberce pojedeme rychlíkem v 8:22, návrat před čtvrtou. Upozornění – počet účastníků do podzemí je omezen na max. 25, bude proto pro předem přihlášené. 

Marie Píšková – tel.    604 647 020

174. čtvrtek 21. února – Jeskyně u Mimoně

Nenáročný výlet do jeskyně u Mimoně připravila mimoňská Maruška. Pojedeme autobusem v 9:20 z AN, staví U jezu, U Ploučnice do Mimoně. Zde nejdříve navštívíme muzeum s výstavou obrázků Ivy Hüttnerové a výstavu Tři tváře krajky. Pak půjdeme k jeskyni u Mimoně směrem na Pertoltice a zpět kolem Panenského potoka nebo můžeme dojít na autobusovou zastávku v Pertolticích.

175. sobota 23. února – Velký a Malý Bělský vodopád

Výlet na 7 km připravil Rosťa Kaprál. Trasa: Kytlice – Bělský rybník – vodopády – Mlýny – Kytlice. Pojedeme vlakem z HN ČL v 7:40 na Jedlovou. Jedu také jako doprovod starších seniorů.

176. čtvrtek 28. února – Bakov nad Jizerou

Pojedeme vlakem z HN ČL v 9:37, zpět v Lípě budeme před čtvrtou. Projdeme městem po Svatojakubské cestě až na vlak z Malé Bělé.

 

Zkratky AN ČL = autobusové nádraží, HN ČL hlavní vlakové nádraží v České Lípě

* Zvu hlavně starší a méně pohyblivé důchodce nad 70 let na nenáročné procházky do max. 7 km (2-3 hodiny chůze).

* Tento plán je předkládán měsíc předem výboru KČT ke schválení. A jste tak na procházce pojištěni, pokud se podepíšete na startu do prezenční listiny a předčasně z ní neodejdete.

* Už kvůli náhlým změnám (počasí, nemoc) je vhodné mít Internet a dát mi své číslo mobilu, pošlu vám E-mailem či SMS zprávu. Každý týden rozesílám E-mailem aktuální turistické zpravodajství.