Plán výletů 2018

 

Duben 2018

  • 4.4. – Vyhlídka u Bismarckovy věže – Rumburk – Seifhennesdorf – Hrádek – Varnsdorf -10 km, vede Ing. Z. Svobodová
  • 7.4. – Zapomenuté skály v pohraničí – Libouchec – Ostrov – Sněžník – Jílové – 15 km, vede D. Tomanová
  • 11.4. – Nejen z rozhledny vynikající rozhledy – Javory – Javorský vrch – Blansko – Neštěmice – 12 km – vede Mgr. Č. Fiala
  • 14.4. – Vycházka do Lužice – Lužice – úzkokolejka Oybin – vede Ing. V. Merhulík
  • 18.4. – Po cyklostezce do Boru – Svor – cyklostezka – Nový Bor – 6 km – vede B. Sedláčková
  • 21.4. – Dobudeme Břidličný vrch – Č.Kamenice – Břidličný vrch – D. Prysk – K. Šenov – 8 km – vede R. Kaprál
  • 25.4. – Naše blízké okolí – Nová Ves – Hadí skála – odb. Česká skála – Slunečná – Skalice – 13 km – vede Mgr. Č. Fiala
  • 28.4. – Přes 7 vrcholů Českého středohoří – Ml. vrch – Šibeník – M. a V. křížový vrch – Brník – Srdov – Oblík – 9 km – vede Ing. Vl. Svítek
  • 30.4. – Čarodějnický slet na zahradě Adély

Květen 2018

  • 1.5. Prvomájově Ronov – Ing. Václav Merhulík (725 677 237). Trasa: Blíževedly – Hřídelík – Stranné – Ronov – Stvolínky , 10km, Odjezd: ČD Česká Lípa hl.n. v 8:33 hodin, sraz 8:20 hodin

 

  • 2.5. Okolo Třebušína – Mgr. Čestmír Fiala (603 797 022). Trasa: Homole – Panna – Kalich – Třebušín – Ploskovice ,12km, Odjezd: ČD Č.Lípa hl.n. rychlík 7:38 hod. – Ústí n.L. 8:32 hod. přestup Ústí n. L. 9:55hod. autobus do Homole u Panny 10:22 hod

 

  • 5.5. Podél Malé Ohře- A.Kardová (722 008 920), K.Vacek. Trasa: Libochovice – Kostelec – Budyně nad Ohří, 12km Odjezd: ČD Česká Lípa hl.n. vlakem 8:33 hodin do st. Libochovice město 10:33 hod.

 

  • 8.5. Nový Bor – Jedlová – Krásná Lípa Parním vlakem- Rosta Kaprál (732 642 663), historickým vlakem na mezinárodní sraz ke 100 letům republiky a 130 letům KČT do Krásné Lípy, Odjezd: ČD Česká Lípa hl.n. v 7:36 hodin do N. Boru

 

  • 12.5. Špičákovský škrpál- Blanka Sedláčková (730 697 715), Účast na 14. Ročníku pochodu ZŠ Špičák, výběr tras podle zájmu 5km a 15km, start 9:00 hodin , školní jídelna

 

  • 13.5. Cyklo: Na Polevsko- Mgr. Alena Vrbová (773 170 977). Trasa: Česká Lípa – cyklostezka Varhany – Polevsko – Svor -Nový Bor – 40km , sraz Děčínská ul. KČT Adéla 9.00 hodin

 

  • 16.5. Velký a Malý Lovoš- Mgr. Čestmír Fiala (603 797 022). Trasa: Opárno – Lovoš – Lovosice, 12km,Odjezd: ČD Č.Lípa hl.n. vlakem 8:33 hodin na Lovosice 9:54 hod. přestup Lovosice autobus (10:03 hod.), Opárno (10:14 hod.)

 

  • 19.5. Loupežnickou pěšinou – MníšekP.Vejtruba VEKA (728 921 459). Účast na pohodu, výběr tras podle zájmu 8km až 20kmOdjezd: ČD Česká Lípa v 6:58 hod. sraz 6:30hod. , prezentace 7-9 hodin, hřiště FK Mníšek

 

  • 20.5. Cyklo: Za výhledy ve vojenském prostoru- Karel Kasal (702 340 702). Trasa: Česká Lípa – Hradčany – Kuřívody Buková – Víšek – Česká Lípa, 50km, sraz Žizníkov – restaurace U Kerama 9:00 hodin

 

  • 23.5. Rododendrony ve Sněžné- A. Machová (606 393 776). Trasa: Krásná Lípa – Krásný Buk – Sněžná – Kyjov – Krásná Lípa, 12km, Odjezd: ČD Česká Lípa hl.n. v 7:36 hodin, sraz 7:20 hodin

 

  • 26.5. Turistický pochod v Novém Boru P.Vejtruba VEKA (728 921 459). Účast na 4. Ročníku Novoborského pochodu, výběr tras podle zájmu 10km až 34km, Odjezd: ČD Česká Lípa hl.n. v 7:36 hodin, sraz 7:20 hodin
  • 30.5. Průčelská rokle – Mgr. Čestmír Fiala (603 797 022). Trasa: Malečov – Němčí – Průčelská rokle – Brná –Sebuzín -10km, Odjezd: ČD Č.Lípa hl.n. rychlík 7:38 hod.- Ústí n. L.8:32 hod. přestup Ústí n.L. na autobus 8:50 hod. směr Malečov(9:09 hod.)